SMS Tip

Vejret i dag:

Niarn: Gud gav mig lov at blive hængende

Den danske rapper, der torsdag blev ramt af et skud på Nørrebro, takker sine fans for støtten og ikke mindst Gud, fordi han gav ham 'lov til at blive hængene lidt endnu'

10:29 - 23. aug. 2009 | Sola Kruchov Sørensen

null

Niarn er taknemmelig for, at det ikke gik værre, da han torsdag blev ramt af skud på Nørrebro. (Foto: Kaare Smith)

 København
 Odense
 Århus
 Aalborg
 Esbjerg

Sponsor

Siden skudepisoden torsdag aften på Jægersborggade i København N. har Niarn gemt sig for offentligheden. Rapperen blev angiveligt involveret i den verserende københavnske bandekrig, da han var taget til Nørrebro for at købe hash.

Niarn har siden aflyst alle optrædener i denne weekend, og han er ked af at skuffe sine fans, skriver han i 'En hilsen fra Niarn' på sin egen hjemmeside niarn.dk.

Rapperen, der oprindeligt hedder Niels Roos, beroliger dog med, at der vil blive fundet nye datoer for de aflyste arrangementer.

Niarns hilsen til sine fans:

En hilsen fra Niarn

Til alle mine fans

Tusind tak for alle jeres mange beskeder og hilsner her på siden, på Facebook, Twitter og på Myspace. Jeg sætter stor pris på jeres støtte.

Jeg kan fortælle at jeg efter omstændighederne har det fint og ikke umiddelbart lider nogle større psykiske eller fysiske men.

Jeg vil også gerne benytte lejligheden til at undskylde mange gange for at jeg, på grund af den store interesse fra medierne, i fællesskab med mit pladeselskab og bookingbureau har valgt at aflyse alle koncerter og foredrag i denne weekend. Jeg kan trøste jer med at der bliver fundet nye datoer for samtlige arrangementer. Jeg er meget ked af at skuffe alle de fans der havde set frem til en aften/dag i mit selskab.

Sket er sket og livet går videre. Jeg er blot glad for at Gud har givet mig lov til at blive hængene lidt endnu.

One Love

Niels Niarn Roos

Annonce

  • Seneste nyt på ekstrabladet.dk

Annonce

Annonce

  • Seneste i Flash
  • Ekstra Bladet præsenterer

Img