Indlæser...

Vi smed tøjet til Robinson-fest

Ditte fra Robinson Ekspeditionen fortæller om vild Robinson-fest med masser af alkohol og letpåklædt hyggebad i jacuzzi

16:49, 14. okt 2009 | Kim Kastrup

Robinson-deltagerne lagde ud med et frisk nøgenløb. Ditte ses på andenpladsen. Nu smider de også tøjet til privatfest i Danmark.(Foto: Anthon Unger)
Robinson-deltagerne lagde ud med et frisk nøgenløb. Ditte ses på andenpladsen. Nu smider de også tøjet til privatfest i Danmark.(Foto: Anthon Unger)

Annonce

  • Oversæt / Translate
Ditte fra Robinson fortæller på sin blog om en vild Robinson-fest, hvor deltagerne smed tøjet.(Foto: TV3)
Ditte fra Robinson fortæller på sin blog om en vild Robinson-fest, hvor deltagerne smed tøjet.(Foto: TV3)
  • Tema

Annonce

Annonce

Netop nu kæmper Robinson-deltagerne på TV3 efter sammenlægningen af holdene indædt mod hinanden og forsøger desperat at finde frem til den afskyelige muldvarp.

Men på trods af de mange modsætninger mellem deltagerne er der ifølge Robinson-deltageren Ditte Isabell Büchmann i dag et velfungerende og helt usædvanligt godt venskab mellem deltagerne.

Og det blev blandt andet bevist og fastslået i den forgangne weekend under en vild fest i Roskilde, hvor deltagerne drak masser af sprut og efterfølgende smed tøjet for at tage sig et hyggebad i en jacuzzi.

I sin blog på oestrogen.dk skriver Ditte blandt andet.

- Jeg var inviteret til fest sammen med alle de andre fra Robinson. Kenneth, ham den søde med de meget store muskler, åbnede dørene op til sine forældres hus i Roskilde. Allerede nede på ekspeditionen fortalte Kenneth om dette herlige hus med udendørs jacuzzi, så invationen var længe ventet...

- Der var heldigvis ikke afbud fra så mange, og vi mødte alle feststemte op kl. 18.00. Mmmm masser af sushi og alkohol og masser af kram og snak fløj over det lange bord. Danmarks sejr over Sverige gjorde også sit ved stemningen. Tøjet røg af, og de velkendte bikinier og, ej at forglemme, drengenes speedos blev taget på...Det lignede næsten en scene taget fra Paradise Hotel. Champagne glas i hånden og cigaret i munden.

Semi-pornoshow fra Mexico
- Domkirken i baggrunden brød dog heldigvis hurtigt forestillingen om et semi-pornoshow fra Mexico. Men hold op en abefest, på den virkelig gode måde. Ingen dramaer eller andet dårligt. For faktisk kan vi alle sammen lide hinanden. Jeg vil gå så langt at sige, vi holder rigtig meget af hinanden... på godt og på ondt, skriver Ditte blandt andet.

Læs alt, hvad Ditte skriver om den vilde og våde fest på oestrogen.dk her

Annonce


Annonce