Indlæser...

Tine er allerede en stjerne

Folk stod i kø for at få autografer af den populære X Factor Tine

08:19, 25. mar 2010 | cel

Stine sang sin egen version af Gasolins glansnummer 'This is my Life'i X Factor - og det gjord hun også i Lyngby Storcenter, hvor folk stod i kø for at få autografer af Tine.(Foto: Mogens Flindt)
Stine sang sin egen version af Gasolins glansnummer 'This is my Life'i X Factor - og det gjord hun også i Lyngby Storcenter, hvor folk stod i kø for at få autografer af Tine.(Foto: Mogens Flindt) Se stort billede | Del

Annonce

  • Oversæt / Translate
  • Tema
  • Her er aftenens tabere i X Factor X Factor: Her er aftenens tabere i X Factor

Annonce

Selv om den store ’X Factor’-finale først er på lørdag, så skulle man næsten tro, at Tine allerede var udråbt, som vinder af ’X Factor’ 2010, da hun gæstede et propfyldt Lyngby Storcenter.

Den 16-årige finalist var i storcenteret for at give autografer og synge sin version af Gasolin’s ’This is My Life’, hvor ivrige og håbefulde fans stod i 50 meter lange køer og ventede på deres idol. Da Tine ankom til Lyngby Storcenter blev hun modtaget på den røde løber af en horde af fans, der fulgte hende frem til scenen, skriver lyngby-taarbaek.lokalavisen.dk.

At så mange var mødt op for at få et glimt af finalisten, var noget af en overraskelse for sangerinden selv.

– Det var jo helt fantastisk, at der var kommet så mange mennesker for at høre mig synge og få min autograf. – Jeg svævede nærmest på en sky bagefter. Jeg havde ikke drømt om, at jeg ville få så stor opbakning, og jeg vil gerne sende et kæmpe stort tak til alle dem, der tror på mig, siger den finaleklare sangerinde.

Annonce


Annonce