Indlæser...
flash! Film, tv %26 radio

Scorekarlen tilbage på Paradise Hotel

Sidste år fik Mads Gleager nedlagt hele tre kvinder under sit ophold på Paradise Hotel. I år får han endnu en chance. Han er nemlig med igen – og han kender allerede alle kvinderne

08:49, 13. okt 2008 | Sola Kruchov Sørensen

Mads Gleager er tilbage på Paradise Hotel. Hverken omgivelserne eller kvinderne er fremmede for ham. De fem kvinder har nemlig det til fælles, at de alle har haft noget kørende med Gleager, siden han var med i Paradise Hotel sidste sæson. (Foto: Lotta Lemche/TV3)
Mads Gleager er tilbage på Paradise Hotel. Hverken omgivelserne eller kvinderne er fremmede for ham. De fem kvinder har nemlig det til fælles, at de alle har haft noget kørende med Gleager, siden han var med i Paradise Hotel sidste sæson. (Foto: Lotta Lemche/TV3)

Annonce

  • Oversæt / Translate
  • Tema

Annonce

Annonce

MEXICO (ekstrabladet.dk): Der ventede traditionen tro deltagerne på årets Paradise Hotel en overraskelse, da de i denne uge tjekkede ind på hotellet i Mexico.

Denne gang var det ikke ekskærester, der gjorde livet surt for hinanden. Kaninen i hatten var i stedet sidste sæsons scorekarl og ladykiller over dem alle, Mads Gleager.

Noget kørende med alle kvinderne
Den jyske charmetrold er tilbage på det hotel, hvor han for et års tid siden forførte kvinder på stribe. Hele tre blev det til dengang, og han har heller ikke holdt sig tilbage, efter Paradise-eventyret sluttede.

Da han mødte de fem kvinder, der er årets første deltagere, behøvede han ikke at hilse pænt på. Han har nemlig haft noget kørende med dem alle i en eller anden grad.

- Jeg har et forhold til de her fem piger, nogle af dem mere end andre, uddyber Gleager.

Beroliger bekymret mor
ekstrabladet.dk møder Paradises scorekarl nummer et på tredje dagen af optagelserne, og han har endnu ikke genoptaget sidste års udskejelser, men han vil ikke udelukke, at han falder for fristelsen igen.

- Hvis jeg møder en sød pige og sød musik opstår, så har jeg ikke noget imod, at det sker, siger han.

Dermed kommer der måske igen i år et par afsnit, som Gleagers mor ikke kan følge med i, når Paradise Hotel til foråret løber over skærmen hjemme i Danmark.

Sidste sæson gjorde den betænksomme søn sin mor opmærksom på, at hun nok ikke skulle tænde tv’et de afsnit, hvor han lavede noget ’gris’, som han selv kalder det. Det betød så, at der var et par afsnit, som hun ikke kunne se…

Gleager forsøger dog at berolige sin mor med en hilsen hjem til Danmark om, at han denne gang vil tænke lidt mere over tingene end sidste år.

- Jeg vil sige til hende, at hun kan være stolt af sin søn, og at hun forhåbentlig kan se lidt flere programmer, end hun gjorde sidste år, griner den genopståede Paradise-deltager.

Se mere til Paradise Hotels ladykiller ved at klikke på tv-linket til højre herfor.

Annonce