Indlæser...

Tømmermandsramt Thomas tager telefoner

Sejren i 'X Factor' 2010 skulle fejres på behørig vis, erklærede Thomas lørdag aften. - Nu skal den have en på goddagen, sagde han

10:26, 28. mar 2010 | Sola Kruchov Sørensen

Annonce

  • Oversæt / Translate
Man skal nok helst ikke råbe for højt i telefonen til Thomas i dag. Han har formentlig hoved på efter lørdagens fejring. (Foto: Mogens Flindt) Se stort billede | Del
  • Tema
  • Her er aftenens tabere i X Factor X Factor: Her er aftenens tabere i X Factor

Annonce

Hvis den seneste tid har været hård for Thomas, er det intet at sammenligne med, hvad han står op til søndag morgen.

Alle vil have en bid af 'X Factor'-vinderen anno 2010, og det bliver næppe bedre af, at sejren skulle fejres som sådan noget nu skal.

- Jeg må møde op med rande under øjnene i morgen. Nu skal den have en på goddag'en. Det skal den godt nok, lød det fra Thomas umiddelbart efter hans sejr lørdag aften.

Derfor er det måske meget heldigt, at læserne kun kan ringe til den 30-årige skolelærer fra klokken 12 og en time frem på Ekstra Bladet søndag.

Du kan ringe til Thomas på telefonnummer 33 47 12 07 - men måske skal du ikke råbe dit tillykke alt for højt.

Mellem klokken 14 og 15 er det Jesper og Tine, der sidder klar ved telefonerne - på samme nummer.

Annonce