SMS Tip

Vejret i dag:

George Michael undskylder

George Michael, der igen er blevet anholdt på et herretoilet - denne gang for besiddelse af stoffer - siger undskyld til sine fans

10:43 - 22. sep. 2008 | Niklas Roar

null

George Michael har efterhånden været invoveret i ganske mange skandaler - herunder homosex på herretoiletter, alt for mange joints og søvn bag rattet. (Foto

 København
 Odense
 Århus
 Aalborg
 Esbjerg

Sponsor

Verdensstjernen George Michael, der fredag - igen - blev anholdt på et offentligt toilet, siger nu undskyld til sine mange fans.

Han blev taget med på politistationen i Hampstead mistænkt for at være i besiddelse af narkotika i henholdsvis klasse A og klasse C - formentlig marihuana og crack.

- Jeg undskylder over for mine fans, at jeg dummede mig igen. Og jeg lover at få styr på mig selv. Og jeg vil sige undskyld til alle andre, bare for at kede dem, lyder det i en pressemeddelelse fra George Michael.

Han trak sig tilbage fra større koncertvirksomhed med sit gig i København sidste måned, fordi han efter sigende ønsker et fredeligere liv.

Et liv han måske håber på at finde på offentlige toiletter.

Annonce

  • Seneste nyt på ekstrabladet.dk

Annonce

Annonce

  • Seneste i Flash
  • Ekstra Bladet præsenterer

Img