Tilbage til mobilsitet
Indlæser...

Jessie J. vil helst kysse Rihanna

Jessie J. afslører, at hun vil gå direkte efter at kysse Rihanna, hvis hun vinder tre priser til Brit Awards

09:29, 07. feb 2012 | Ritzau /Underholdning

Jessie J. går efter Rihannas mund, hvis hun vinder tre Brit Award. (Foto: AP)
Jessie J. går efter Rihannas mund, hvis hun vinder tre Brit Award. (Foto: AP) Se stort billede | Del

Annonce

  • Oversæt / Translate
  • Tema
  • Danske herrer svømmer sig tæt på OL-billet IOC: Danske herrer svømmer sig tæt på OL-billet

Annonce

Annonce

Den biseksuelle sangerinde Jessie J. har meldt ud, at hun har tænkt sig at kysse Rihanna til Brit Awards, hvis hun vinder prisen i alle de kategorier, hun er nomineret i ved prisuddelingen den 21. februar.

- Hvis Rihanna er til stede ved prisuddelingen, kysser jeg allerførst hende. Og derefter min medvært Ed Sheeran. Og derefter bliver jeg smidt ud af sikkerhedsfolkene, forudsiger hun.

Flere nomineringer
23-årige Jessie J. er nomineret i kategorierne britiske sangerinde, britiske gennembrud og britiske single med hittet 'Price Tag'. Blandt hendes konkurrenter er både Pixie Lott, Florence & The Machine og Adele.

LÆS OGSÅ: Jessie J. vil være skaldet og tyk

Ud over nomineringerne skal Jessie J. optræde ved BBC's årlige musikfestival 'Radio 1's Big Weekend' i London. Det er Englands største gratis musikfestival. Blandt de optrædende er også Lana Del Rey og Leona Lewis.

Nervøs for kasteskyts
- Det er så spændende. Jeg optrådte til 'Radio 1's Big Weekend' sidste år, og det var min første festivaloptræden nogensinde. Jeg var nervøs for, at folk ville kaste ting efter mig. Men jeg elskede det, fortæller hun til avisen Daily Star.

I år afholdes BBC's festival i forbindelse med De Olympiske Lege 2012 i Hackney, London.

Annonce