Indlæser...

Brown afviser skilsmisse fra Whitney

Enden på det stormfulde ægteskab er ikke nået endnu. Parret har netop fejret deres 14 års bryllupsdag

11:01, 18. aug 2006 | Thea Pedersen

Annonce

  • Oversæt / Translate

Annonce

Annonce

Bobby Brown har svaret hårdt igen på de sidste dages rygter om, at han endelig har besluttet sig for at smutte fra sin kone, den tidligere stjerne men nu afdankede sangerinde Whitney Houston.

I følge New York Daily har flere kilder tæt på parret meldt ud, at RnB-sangeren nu har tænkt sig at smække med døren, og at Brown allerede har informeret parrets venner om situationen.

- Vi er ikke sammen mere. Vi skal skilles, skulle den 36-årige Brown have sagt i et selskab, hvor der blev spurgt til den 41-årige Whitney.

Og mens Whitney Houston mere eller mindre er gået i hundene og gemmer sig i deres Hollywood-hus sammen med datteren, den 12-årige Bobbi Kristina, har Bobby eftersigende også travlt med at omgive sig med letpåklædt kvindeligt selskab på diverse hoteller rundt om i Los Angeles.

- Er der nogen, der har lyst til at komme med mig hjem i nat?, spurgte Bobby Brown så sent som i lørdags efter en koncertoptræden på Los Angeles' Greek Theater.

Houston og Brown har gentagne gange formået at rydde forsiderne på grund af deres stormfulde ægteskab. I 2003 blev Brown blandt andet anholdt og sigtet for vold mod Whitney Houston, og myndighederne har flere gange været tæt på at tvangsfjerne datteren fra hjemmet.

Alligevel har parret netop fejret deres 14 års bryllupsdag, som husbond Brown altså påstår, blev markeret med en fredelig middag i torsdags.

Houstons talskvinde Nancy Seltzer har ikke ønsket at uddybe rygterne.

Annonce