Stiller Sidney Lee op for Venstre?
Statsministeren er fotograferet sammen med reality- stjernen Sidney Lee. nationen! diskuterer, hvad de taler om.
13:05, 03. nov 2009 | Nanna Thorø Liebregt
Hvis TV-klippet ikke vises indenfor et par sekunder, så hent den nyeste Flash Player for at se Ekstra Bladet TV.
![]()
-
Mystisk lys på himlen: Hvad er det her?15:51
-
Hvad med en skrumpe-lever til din Tuborg?11:44
-
Er du handicappet: Glem sex17:55
- Nej til cykler: De giver kaos i København17:12
- Endelig slipper vi for rygernes diktatur16:24
- Rygere: Nicorette er bag rygeforbud09:46
- Læserbrev: Pengene fosser ud i Vollsmose 18:04
- Matros: Sådan skaffer vi Afrika vand12:14
- Betalingsring: Tag dog cyklen, dovne hunde!09:50
- Betalingsring er en Københavner-skat15:49
- Fagbevægelsen på vej tilbage til 190014:52
- Mariager laver omvendt betalingsring12:48
- Du betaler: Drop Bededag og frokostpause11:48
- Danmarksindsamling: En selvgod reklamefest09:57
- Modeugen: Stop det bøsse-fnidderi!13:31
![]()
Jeg vil godt give en femmer for at få afvide, hvad i alverden statsminister Lars Løkke og reality"star" Sydney Lee talte sammen om. Og er de begyndt at lave de der "sons of bitches" (aka Cult Shakere) på dåse?! Det skriver Miss Jeanett på sin blog, der også viser et billede af reality-stjernen sammen med Løkke
Sidney Lee og Lars Løkke. Et umage par, men på modebloggen The Life of Miss Jeanet har Emilie nu alligevel et bud på, hvad der kan være foregået.
- Oh dear me. Jeg vil godt vædde med, at Lars lige skal have gode råd om fitness,selvbruner og mascara, skriver hun, mens bloggeren Miss Jeanett også selv har et bud på, hvad samtalen kan have drejet sig om.
- Ha ha 'oh dear' eller 'oh my god' var også min første reaktion, da jeg så billedet. Gad virkelig godt ha' været en flue på væggen under den samtale. Hvad kan de overhovedet ha' tilfælles?! Men hvem ved... måske stiller Sidney op for Venstre til næste valg?!
Billedet er taget i forbindelse med, at statsministeren medvirker i 'Det nye talkshow' med Anders Lund Madsen som vært, hvor fotografen efter udsendelsen får lov til at tage et billede af de to sammen.
Hvad tror du? Kan Sidney Lee være potentiel venstrekandidat ved det kommende Folketingsvalg, eller mangler Lars Løkke skønhedsråd?
- Mest læste på ekstrabladet.dk
-
Schwarzenegger og Stallone på hospitalet sammen18:17, 09. feb
-
11-årig pige i respirator efter trafikulykke20:48, 09. feb
-
Syg Demi vejer under 45 kg19:15, 09. feb
-
X Factor-deltager: Programmet er racistisk19:53, 09. feb
-
Ejer af biotekfirma sigtes for narkofabrik18:58, 09. feb
-
TV: Her bider bjærget hund tv-vært i ansigtet13:23, 09. feb


artiklen her!