Forsiden lige nu: Blachman: Måske payback fra Pernille
.tv lige nu: Celina gir' dig weekend vejret
Det irske fodboldforbund har acepteret, at det ikke bliver til en omkamp efter den omdiskuterede, franske scoring i VM-playoffkamp
15:59 - 21. nov. 2009 | Ritzau /Sport
Det irske fodboldforbund opgiver nu sin kamp for at få at spillet VM-playoff-opgøret mod Frankrig om.
Kampen har fået et heftigt efterspil, fordi Thierry Henry brugte hånden i forbindelse med franskmændenes sejrsmål, men irerne har ikke kunnet overbevise hverken det franske eller det internationale fodboldforbund FIFA om, at kampen skal spilles om, og det er man skuffet over.
- Der er ingen tvivl om, at tilliden til fair play er skadet af denne hændelse, som fandt sted foran publikum over hele verden, skriver forbundet på sin hjemmeside, hvor man også forsikrer, at man vil arbejde videre på at holdningsbearbejde Fifa, så den slags ikke kommer til at ske i fremtiden.
Kæmpe skuffelse for Federer 10:00, 11. feb
Kontorbygning totalskadet efter voldsom brand 09:46, 11. feb
Morten bliver verdens største 09:45, 11. feb
Rival: AGK kan vinde Champions League 09:18, 11. feb
Viborg napper ligatopscorer 09:00, 11. feb
Blachman: Måske payback fra Pernille 08:47, 11. feb
AC Horsens tjener millioner på Macena 08:45, 11. feb
Blachman: Måske payback fra Pernille 08:47, 11. feb
Kaos i morgentrafikken: Mand dræbt af regionaltog 08:31, 11. feb
Fetterlein skrider fra stripperfest 21:14, 10. feb
Sådan hilser Noma udeblevne gæster 18:22, 10. feb
23-årig mand stukket ned på Amager 03:18, 11. feb
Rasmuuuuuuuuuus! 23:52, 10. feb
Singleliv-Joy: Jeg blev overfaldet på toilettet 23:15, 10. feb
![]()
![]()
![]()
Ingen kampe igang
| Dato | Kamp |
|---|