Årets 'Paradise Hotel' er noget af en vitaminbombe.
Man kan både få nødder, aubergine (ja, det er en frugt!), æble, banan og kiwi, når man sådan sidder og følger med i TV3's realityprogram ud på de sene aftentimer.
Læs også:
Det skal dog siges, at det er frugter af den slags, man nok lige skal tænke sig om en ekstra gang, før man propper i munden.
Sender under engelsk lovgivning
De 'friske' frugter bruges nemlig til at dække deltagernes nedre dele, når fyrene af den ene eller den anden årsag lader tingene hænge frit eller strutte rank, eller når pigerne kommer lige hurtig nok op af poolen.
Den slags må man nemlig ikke vise på TV3.
Læs også:
Se også: Derfor viser TV3 gruppesexStationen sender fra London og er derfor underlagt engelsk lovgivning. Det er blandt andet grunden til, at TV3 må afbryde deres programmer med reklamer, men det gør også, at der er lidt flere restriktioner på, hvad man må vise.
For stor en mundfuld
Sådan en dillerfrans i fri dressur er åbenbart for meget at gabe over for de engelske tv-seere og således også de danske TV3-seere.
- Tidligere år har vi sløret det, vi ikke måtte vise. I år valgte vi at dække det med frugter for at gøre det lidt anderledes og sjovt, siger programredaktør Trine Kongegaard om tutti-frutti-tiltaget.
- Man kan næsten sige, at der er tale om paradisets forbudte frugter. Og jeg kan afsløre, at vi endnu ikke er færdige med frugtfadet, uddyber Paradise-programredaktøren med et smil.
Læs også:
Se også: TV3 tror på Paradise trods seerflugtLæs også:
Der skete en fejl under valideringen af din bruger.
Gå til Min profil eller prøv igen senere.