Det mest anspændte kys nogensinde

Norsk modeekspert er ikke imponeret af fyrst Alberts evner med mundtøjet

Fyrst Albert og Charlene Wittstock fjernede magien med dette kys mener norsk modeekspert. (Foto: AP).
Fyrst Albert og Charlene Wittstock fjernede magien med dette kys mener norsk modeekspert. (Foto: AP).

Han er kendt for at nedlægge damer på stribe, men fyrst Albert kunne åbenbart ikke køre den på rutinen, da han efter dagens borgerlige vielse skulle kysse sin udkårne Charlene Wittstock på balkonen, foran tusindvis af jublende undersåtter.

Læs også: Fyrst Albert af Monaco er nu en gift mand

Albert fik naturligvis plantet et kys på den smukke sydafrikaners læber, men seancen fremstod både stiv og unaturlig.

Læs også: Frede og Mary på plads i Monaco

Den norske modeekspert Charlott L. Pettersen er i hvert fald ikke imponeret af fyrstens evner med mundtøjet:

- Kære Albert og Charlene, jeg forstår at bryllupstøjet må have en vis grad af formalitet og tyngde over sig. Men der var ingen grund til at gøre kysset til historiens mest anspændte royale kys. Det kiksede kys betød, at hele øjeblikket mistede magien, vurderer hun overfor dagbladet.no.

Læs også: Bryllupsklar med fyld i læberne

Fyrst Albert får dog mulighed for revanche i morgen, når han igen siger ja til den 33-årige blondine - denne gang i en kirke.

Forhåbentligt har bryllupsnerverne lagt sig en smule til den tid.

0 kommentarer
Vis kommentarer

Skærm

Mest læste i flash!
Hent flere