I 2010 valgte entertaineren og komikeren Jacob Hauugard at sætte sit sommerhus ved Jammerbugten i Nordjylland til salg for 5,5 millioner kroner.
Seks år senere er det 155 kvadratmeter store sommerhus igen blevet sat salg, men denne gang for 2,7 millioner kroner, skriver Boliga.
Prisen er således skruet hele 2,8 millioner ned.
Haugaards hus ligger mellem klitter og busket terræn i feriebyen Slettestrand og har Vesterhavets brusende bølger i udsigtshøjde fra villaens panoramavinduer.
Husets kvadratmeter fordeler sig på en kælder og to etager. Det kan både bruges som fritids- og helårsbolig.
I stueetagen findes køkken-alrum med brændeovn, badeværelse og to værelser. Mens første sal består af et rum med fritlagte loftsbjælker og udsigt over Vesterhavet.
Jacob Haugaard og hustruen Ilse Wilmot købte sommerhuset tilbage i 1990 og har sidenhen optaget flere lån i ejendommen, hvilket betyder, at de derfor ikke ser ud til at hive den helt store gevinst hjem.
Der skete en fejl under valideringen af din bruger.
Gå til Min profil eller prøv igen senere.