Ifølge den ultra-ortodokse jødiske avis HaMevaser deltog Tysklands kansler Angela Merkel ikke i søndagens antiterror-march i Paris.
Som standardprocedure fjerner avisen nemlig alle kvinder på billeder, før de publiceres - også verdens mest mægtige, skriver theweek.com.
På det oprindelige billeder ses Angela Merkel ellers i forreste linje sammen med Israelis premierminister Benjamin Netanyahu, Malis præsident Ibrahim Boubacar Keita og den franske præsident Francois Hollande. Men sådan var virkeligheden ikke for HaMevaser.
Statsminister Helle Thorning-Schmidt deltog også i marchen, men er ikke at finde på det oprindelige billede, som den jødiske avis har photoshoppet.
Det er til gengæld Paris-borgmester Anne Hidalgo og EU's udenrigschef Federica Mogherini - de er også blevet fjernet. Dog kan Federica Mogherinis venstre hånd stadig ses yderst til venstre på det photoshoppede billede.