Annonce:
Annonce:

Røvsyge værter på TV2's Weekend Weekend

Værter på TV 2's nye morgen-talkshow er fjogede og uvidende, mener nationen!-debattør Bent J. Har han en pointe?

Nationen!-debattør Bent J. er ikke imponeret af de tre værter på TV 2's nye talkshow 'Weekend, Weekend'. (FOTO: Nordisk Film)
Nationen!-debattør Bent J. er ikke imponeret af de tre værter på TV 2's nye talkshow 'Weekend, Weekend'. (FOTO: Nordisk Film)
Annonce:
Følg nationen!

- Nordisk Films seneste leverance/vildskud til TV2 er ’Weekend, Weekend’, hvor det havde været oplagt at lade journalister med et underholdningstalent være værter, sådan skriver Bent J., som ikke er tilfreds med de værter TV 2 har fundet frem til. Han fortsætter:

Fjogede og krukkede
- I stedet skal intelligente seere trækkes med Sara Bro, Christiane Schaumburg-Müller og Felix Smith, der med mere eller mindre fjogede attituder og især spørgsmål forsøger at være journalister. Felix virker uvidende, og Sara og Christiane, specielt den sidste, er ikke til at holde ud med deres barnlige og krukkede stemmer.

Bedre under Balling
- Engang var Nordisk Film, bl.a. i Erik Ballings tid, et selskab, der skabte kvalitetsserier. Den tid er åbenbart forbi. Ufatteligt, at TV2’s ledelse har en sådan forkærlighed for netop dette selskab. Mon ikke der findes andre produktionsselskaber, der kunne levere bedre udsendelser.

Hvad mener du om værterne på 'Weekend, Weekend' - er de gode, tidstypiske eller et fejlskud fra TV 2's side? Og er kvaliteten på Nordisk Films produkter faldende?

Annonce:
Annonce:
Annonce:
Spar med
Det kan du spare
Elpris lige nu
Vestdanmark
-
kr. pr. kWh*
Østdanmark
-
kr. pr. kWh*
Annonce:
Præster, pædofili og børneporno
Annonce:

Hvilke nyheder skal vi vise her?

Med en gratis bruger kan du selv vælge!
Så er du altid opdateret på lige præcis det, der interesserer dig. Læs mere

Brugervilkår - Har du en bruger? Log ind

Annonce:

Bagholdet

Annonce:
Annonce: