Du kan her rette dine indstillinger for, om vi må sætte cookies og bruge persondata, eller du kan give os besked, hvis en annonce er upassende, rummer fejl eller er ulovlig.
eller
Rapportér annonce
Du har mulighed for at rapportere denne annonce til annonceafdelingen på Ekstra Bladet, hvis du enten finder annoncen upassende eller at annonceringen er ulovlig.
Vær opmærksom på at du er i gang med at anmelde en annonce som værende ulovlig, er du sikker på du vil fortsætte? (En ulovlig annonce overtræder gældende lovgivning, læs mere her)
Tak for din påbegyndte anmeldelse. Vi har flere retningslinjer for annoncering på Ekstra Bladet, som skal overholdes, og hvis vi finder at annoncøren ikke har overholdt disse, vil de blive frataget muligheden for at annoncere på Ekstra Bladet fremadrettet. Det vil hjælpe os meget, hvis du vil skrive en uddybende kommentar nedenfor, så vi kan få lokaliseret annoncen og tjekket op på om vores retningslinjer overholdes.
Tak for din påbegyndte anmeldelse. Vi vil gerne høre din begrundelse for din anmeldelse, så vi kan undersøge annoncen, da vi tager alle indsendte anmeldelser alvorligt. Det vil hjælpe os meget, hvis du vil skrive en uddybende kommentar nedenfor.
Din begrundelse skal som minimum bestå af 30 tegn
Tak for din henvendelse
Din anmeldelse er nu afsluttet. Tak fordi du bidrager til EB.dk.Annoncerne på EB.dk er en essentiel indtægtskilde, som sørger for at Ekstra Bladet hver dag kan udkomme, og holde danskerne oplyste om hvad der foregår rundt omkring i verden.
Fejl
Der skete en fejl med afsendelsen af rapporteringen.
Ifølge EU's svindeljægerkontor blev der brugt 4,4 millioner kroner ulovligt eller uberettiget i Meld og Feld. Men straffesagen mod Morten Messerschmidt handler kun om knap 100.000 kroner og et falsk dokument
Morten Messerschmidt er atter i retten. Foto: Liselotte Sabroe/Ritzau Scanpix
Annonce:
Følger PolitikFølg Politik
Følger Bag om dansk politikFølg Bag om dansk politik
Kun i Ekstra Bladet
Flere vidner i straffesagen mod Dansk Folkepartis formand, Morten Messerschmidt, hævder, at der er blevet fusket med deres underskrifter på dokumenter i partialliancen Meld.
Men særligt en underskrift belaster Morten Messerschmidt i Meld- og Feld-sagen, hvor Retten på Frederiksberg ventes at afsige dom 21.