Dagens Side 9 er spektakulære 29-årige Christina fra Hvidovre, som både arbejder som model, danser og designer til hverdag. Ekstra Bladets udsendte har givet hende kniven for struben, og tvunget hende til at fremhæve sit bedste karaktertræk over for læserne på Side 9.
– Hvis jeg skal fremhæve én ting ved mig selv er det, at jeg er utrolig viljestærk/udholdende. Ikke kun fysisk, men også mentalt. Jeg springer ikke over, hvor gærdet er lavest, men fortsætter med mine mål, selv om det til tider kan være hårdt. Om det så gør ondt i hele kroppen, trætheden melder sig eller motivationen er ved at forsvinde, så har jeg viljestyrken til at gennemføre det, som jeg har sat mig for, siger den selvsikre skønhed.
Christina fortæller også lidt om sit incitament til at optræde på Side 9.
– Jeg er Side 9-pige fordi, at jeg elsker at få taget billeder, og fordi det er en god eksponering. Jeg har været danser og model siden jeg var 21 og har optrådt med bl.a Kaliber, Johnny Deluxe, Italo Brothers og Infernal.