Dagens Side 9-pige, 20-årige Jeanett fra Hvidovre, har sat kaninørerne på, og er hoppet ud i onsdagen. Der er altid fart på og nye mål at rette snuden mod.
- Da jeg var lille, drømte jeg mest om at blive professionel ishockeyspiller, for jeg spillede nemlig en del.
- Lige i øjeblikket drømmer jeg nok mest om at komme på ferie - og at være en del af konkurrencen om at blive ‘Årets Side 9-pige' igen!
I øjeblikket er der dog ikke tid til at stikke af på ferie, for Jeanett har nemlig en lille fyr derhjemme, som hun tager sig af.
- Et af mine helt store projekter lige nu, er helt klart min lille killing, Joker. Han er så fyldt med kærlighed.
- Jeg er i gang med at finde en masse ting til ham, og så er jeg også i gang med nogle byggeprojekter, som han ville få så meget glæde af.
Meget mere Side 9
Vi kan slet ikke få nok af de smukke Side 9-piger i +. Så derfor har vi samlet nogle af de mest populære piger nedenfor: