Turneringsprogram
Kampe i Storkøbenhavn (Drenge)
Runde 2
11. Sep
10:30
Kaptajn Johnsens Skole  -  Frederik Barfods Skole
6
1
6. Sep
12:30
Vibenshus Skole  -  Øster Farimagsgades Skole
3
0
14. Sep
10:00
Lundehusskolen  -  Nyboder Skole
8
9
7. Sep
11:00
Det Kgl. Vajsenhus  -  Ny Hollænderskolen
1
3
11. Sep
11:00
Gasværksvejens Skole  -  Skolen ved Søerne
4
0
10. Sep
13:30
Tove Ditlevsens Skole  -  Lindevangskolen
0
6
11. Sep
10:00
Vesterbro Ny Skole  -  Søndermarkskolen
1
4
13. Sep
10:30
Skolen på La Cours Vej  -  Tre Falke Skolen
9
1
17. Sep
10:00
Skolen på Nyelandsvej  -  Kildevældsskolen
14
0
7. Sep
10:30
Ingrid Jespersens Gymnasieskole  -  Langelinieskolen
6
1
12. Sep
12:30
Niels Steensens Gymnasium  -  Sortedamskolen
1
2
7. Sep
09:30
Heibergskolen  -  Johannesskolen
2
1
18. Sep
10:00
Sølvgades Skole  -  N. Zahles Gymnasieskole
3
8
6. Sep
12:00
Paradisbakkeskolen afd. Nexø  -  Åvangskolen
3
5
14. Sep
12:45
Søndermarksskolen  -  Sydbornholms Privatskole
14
0
12. Sep
09:30
Hans Rømer Skolen  -  Rønne Privatskole
0
1
11. Sep
10:15
Nørrebro Park Skole  -  Guldberg Skole
8
4
Sejr uden kamp
Dia Privatskole  -  Iqra Privat Skole
0
3
19. Sep
11:00
Højdevangens Skole  -  Skolen ved Sundet
8
0
11. Sep
13:00
Lergravsparkens Skole  -  Skolen på Islands Brygge
1
4
7. Sep
11:00
Peder Lykke Skolen  -  Skt. Annæ Skole
4
5
5. Sep
11:30
Ørestad Friskole  -  Tagensbo Skole
0
6
20. Sep
10:30
Holbergskolen  -  Al Quds Skole
22
0
5. Sep
09:45
Utterslev Skole  -  Ellebjerg Skole
3
0
10. Sep
14:00
Al Hikma Skolen  -  Hay-Skolen
2
3
11. Sep
10:45
Korsvejens Skole  -  Pilegårdsskolen
4
2
4. Sep
10:30
Skelgårdsskolen  -  Amager Privatskole
20
0
7. Sep
11:30
Dragør Skole  -  Store Magleby Skole
1
8
Sejr uden kamp
Løjtegårdsskolen  -  VerdensBørn Grundskole
3
0
17. Sep
12:00
Blågård Skole  -  Grøndalsvængets Skole
7
5
6. Sep
13:00
Sjællands Privatskole  -  Skolen i Sydhavnen
3
2
14. Sep
10:00
Kirsebærhavens Skole  -  Ahi International School
12
0
Deadline
6. Sep
Lykkebo Skole  -  Valby Skole
2
9
12. Sep
14:15
Ålholm Skole  -  Byens Skole
6
1
10. Sep
10:00
Hendriksholm Skole  -  Islev Skole
2
3
10. Sep
12:30
Nyager Skole  -  Rødovre Skole
2
4
18. Sep
11:30
Valhøj Skole  -  Frederiksberg Privatskole
6
1
14. Sep
11:45
Gungehusskolen  -  Holmegårdsskolen
4
2
7. Sep
12:00
Præstemoseskolen  -  Hvidovre Privatskole
5
1
13. Sep
08:00
Bellahøj Skole  -  Brønshøj Skole
6
2
14. Sep
13:30
Husum Skole  -  Tingbjerg Skole
2
6
19. Sep
10:00
Katrinedals Skole  -  Rødkilde Skole
1
6
12. Sep
11:00
Salix Skole  -  Tinderhøj Skole
3
7
20. Sep
13:00
Dansborgskolen  -  Langhøjskolen
2
1
10. Sep
12:30
Risbjergskolen  -  Avedøre Skole
4
0
18. Sep
13:00
Frydenhøjskolen  -  Korsager Skole
1
4
4. Sep
12:00
Kirkebjerg Skole  -  Damhusengens Skole
5
6
10. Sep
13:15
Bakkegårdsskolen  -  Gentofte Skole
8
1
5. Sep
10:30
Tjørnegårdsskolen  -  Rudolf Steiner Skolen i Gentofte Vidar Skolen
17
1
6. Sep
13:00
Buddinge Skole  -  Gladsaxe Skole
1
5
4. Sep
13:00
Bernadotteskolen  -  Buddinge Skole 2
15
0
14. Sep
13:00
Grønnemose Skole  -  Søborg Skole
5
3
11. Sep
13:30
Vadgård Skole  -  Kvikmarkens Privatskole
7
5
12. Sep
12:30
Munkegårdsskolen  -  Dyssegårdsskolen
0
11
24. Sep
11:15
Maglegårdsskolen  -  Tranegårdskolen
3
1
7. Sep
11:45
Rygaards Skole  -  Kildegård Privatskole
6
4
Runde 3
20. Sep
12:30
Kaptajn Johnsens Skole  -  Vibenshus Skole
8
7
24. Sep
10:00
Ny Hollænderskolen  -  Nyboder Skole
6
5
18. Sep
11:30
Lindevangskolen  -  Gasværksvejens Skole
4
6
21. Sep
12:30
Søndermarkskolen  -  Skolen på La Cours Vej
4
0
26. Sep
12:30
Skolen på Nyelandsvej  -  Ingrid Jespersens Gymnasieskole
1
0
21. Sep
13:00
Sortedamskolen  -  Heibergskolen
3
2
10. Oct
11:00
N. Zahles Gymnasieskole  -  Åvangskolen
1
3
5. Oct
12:30
Rønne Privatskole  -  Søndermarksskolen
1
0
10. Oct
12:00
Nørrebro Park Skole  -  Iqra Privat Skole
12
1
8. Oct
12:00
Skolen på Islands Brygge  -  Højdevangens Skole
3
6
18. Sep
10:00
Tagensbo Skole  -  Skt. Annæ Skole
1
5
1. Oct
10:00
Holbergskolen  -  Utterslev Skole
3
1
20. Sep
12:30
Hay-Skolen  -  Korsvejens Skole
0
3
2. Oct
10:00
Store Magleby Skole  -  Skelgårdsskolen
7
0
1. Oct
12:00
Løjtegårdsskolen  -  Blågård Skole
4
1
17. Sep
11:00
Nordstrandskolen  -  Sjællands Privatskole
7
1
1. Oct
08:20
Valby Skole  -  Kirsebærhavens Skole
9
2
28. Sep
13:30
Islev Skole  -  Ålholm Skole
2
1
27. Sep
12:30
Rødovre Skole  -  Valhøj Skole
0
3
2. Oct
09:00
Gungehusskolen  -  Præstemoseskolen
1
3
Sejr uden kamp
Tingbjerg Skole  -  Bellahøj Skole
3
0
3. Oct
11:00
Tinderhøj Skole  -  Rødkilde Skole
0
5
4. Oct
12:30
Dansborgskolen  -  Risbjergskolen
2
4
1. Oct
12:00
Damhusengens Skole  -  Korsager Skole
6
1
19. Sep
12:15
Bakkegårdsskolen  -  Tjørnegårdsskolen
0
1
19. Sep
13:00
Gladsaxe Skole  -  Bernadotteskolen
4
2
25. Sep
13:00
Grønnemose Skole  -  Vadgård Skole
6
4
1. Oct
12:30
Dyssegårdsskolen  -  Maglegårdsskolen
6
7
20. Sep
09:30
Sct. Joseph Søstrenes Skole  -  Rygaards Skole
2
3
25. Sep
11:30
Hellerup skole  -  Ordrup Skole
2
1
1. Oct
12:00
Skovgårdsskolen  -  Skovshoved Skole
1
6
13. Sep
13:00
Enghavegård Skole  -  Mørkhøj Skole
5
1

Søg efter skole

Mr. Skolefodbold: Send tips om historier til Henrik Schou på skolefodbold@eb.dk. Andre henvendelser skal ske til DBU.

Ved du noget? Tip Ekstra Bladet  -  E-mail 1224@eb.dk SMS til 1224 Tlf: 33111313
Nyhedsredaktør:Claus Jessen
Ansv. chefredaktør:Poul Madsen