Tottenham Hotspur som engelsk mester.
Det er ikke sket siden 1961, hvor Premier League og udenlandske milliardærer var årtier væk.
Men nu ligger Spurs godt til i tabellen - omgivet af klubber, der har spenderet sækkevis af millioner af pund de seneste sæsoner i bestræbelserne på succes. Og London-klubben, der ikke selv er kendt som nogen storhandlende klub, kan ikke alene slås med. Man kan også vinde det engelske mesterskab.
Manager raser mod dommers fadæserDet mener en tidligere spiller på holdet, Jonathan Woodgate.
Han var en del af det Stoke-mandskab, der søndag besejrede netop Tottenham 2-1. Men han erkender, at det er et skræmmende godt hold at møde.
- Det er et vildt godt hold. Der er højt tempo over hele banen, og det er skræmmende for en modstander. Kombineret med de evner, spillerne har med bolden, kan de nå rigtig langt, siger Woodgate til The Sun.
TV: Blev Spurs snydt mod Sørensen?Kun én anden klub kan matche Tottenham ifølge forsvarsspilleren.
- Sammen med Manchester City har de ligaens bedste hold - pund for pund. Jeg tror, at Tottenham vil komme tæt på at vinde ligaen. Hvis ikke de gør det i år, så bliver det næste år.
Han vurderer, at netop dét faktum, at man ikke formår at slå Stoke, kan være medvirkende til, at den berømte kæp bliver stukket i hjulet.
City fører Premier League med Tottenham på fjerdepladsen - syv point efter og en kamp mindre spillet.