Mens Caroline Wozniacki i disse dage fejer bane med sine modstandere på Roland Garros, så er hun noget atypisk havnet i et uvejr på de sociale medier.
For det danske tennis-es har for nyligt fået taget billeder til den tyrkiske udgave af modemagasinet Cosmopolitan, hvor hun i det nye nummer pryder forsiden.
Men kritikken hagler ned over billedet. For ikke alle mener, at billedet er helt naturtro.
Mange skriver på Instagram, at Cosmopolitan har snydt alt for meget med photoshop på billedet.
Nogle skriver, at hun har fået større bryster på billedet, andre mener, at hendes øjne er for redigerede, og så synes mange blot, at Caroline Wozniacki generelt ikke ligner sig selv.
Kritikken over forsidebilledet afviser Caroline Wozniacki dog selv. Hun mener tydeligvis ikke, at forsidebilledet ikke ligner hende selv.
På Instagram har hun i sin 'story' lagt et billede ud og skrevet 'Rå billeder fra fotograferingen (til dem der brokker jer over photoshop).
Ekstra Bladet har forsøgt at få en kommentar fra Cosmopolitan, men de er ikke vendt tilbage på henvendelsen.
Caroline synes Serenas outfit er cool: Men er det ulovligt?
Efter fire års pause: Wozniacki klar til landsholdet
Caroline stolt af at være dansker: David er lidt træt af det