Du kan her rette dine indstillinger for, om vi må sætte cookies og bruge persondata.
Rapportér annonce
Du har mulighed for at rapportere denne annonce til annonceafdelingen på Ekstra Bladet, hvis du enten finder annoncen upassende eller at annonceringen er ulovlig.
Vær opmærksom på at du er i gang med at anmelde en annonce som værende ulovlig, er du sikker på du vil fortsætte? (En ulovlig annonce overtræder gældende lovgivning, læs mere her)
Tak for din påbegyndte anmeldelse. Vi har flere retningslinjer for annoncering på Ekstra Bladet, som skal overholdes, og hvis vi finder at annoncøren ikke har overholdt disse, vil de blive frataget muligheden for at annoncere på Ekstra Bladet fremadrettet. Det vil hjælpe os meget, hvis du vil skrive en uddybende kommentar nedenfor, så vi kan få lokaliseret annoncen og tjekket op på om vores retningslinjer overholdes.
Tak for din påbegyndte anmeldelse. Vi vil gerne høre din begrundelse for din anmeldelse, så vi kan undersøge annoncen, da vi tager alle indsendte anmeldelser alvorligt. Det vil hjælpe os meget, hvis du vil skrive en uddybende kommentar nedenfor.
Din begrundelse skal som minimum bestå af 30 tegn
Tak for din henvendelse
Din anmeldelse er nu afsluttet. Tak fordi du bidrager til EB.dk.Annoncerne på EB.dk er en essentiel indtægtskilde, som sørger for at Ekstra Bladet hver dag kan udkomme, og holde danskerne oplyste om hvad der foregår rundt omkring i verden.
Fejl
Der skete en fejl med afsendelsen af rapporteringen.
De ekstreme fodboldkontrakter: Hvorfor megalønninger giver mening for Real Madrid
Real Madrid forlænger løs med superstjernerne, inklusiv Cristiano Ronaldo, der nu har papir på at arbejde i den spanske hovedstad til efter sin 36-års fødselsdag. Så hvorfor har FC Barcelona ikke fået en ny aftale på plads med Lionel Messi?
Lionel Messi var i juni og juli en tur i det spanske retssystem, hvor han og faderen Jorge fik 21 måneders betinget fængsel for at have kørt millionindtægter i skattely uden om det spanske skattevæsen. Foto: AP
Annonce:
Kun i Ekstra Bladet
Der er en række årsager til, at de bedste spillere i de største europæiske ligaer sjældent når i nærheden af kontraktudløb, som man ellers ser med superstjerner i NBA og NFL i USA.
I tilfældet Real Madrid og Cristiano Ronaldo er der det simple og indlysende faktum, at portugiseren er en af verdens to-tre bedste spillere og også kan forventes at være det i hvert fald de næste to, måske tre år.