Annonce:
Annonce:

Bendtner lever på lånt tid

Selv om Nicklas Bendtner er taget til nåde til dagens kamp, er tålmodigheden hos manager Martin O’Neill ved at være opbrugt

Det er tvivlsomt, om Nicklas Bendtner har en fremtid under Martin O'Neill. (Foto: Anders Brohus)
Det er tvivlsomt, om Nicklas Bendtner har en fremtid under Martin O'Neill. (Foto: Anders Brohus)
Annonce:
Følg Fodbold
Følg Premier League

Med kun to point til nedrykningsstregen har Sunderland ikke råd til at være overbærende over for højt betalte spillere, der ikke leverer varen.

Grønkjær: Du kan blive en joke, Bendtner

Nicklas Bendtner står noteret for beskedne to mål siden skiftet i sommer fra Arsenal, og med hærværks-anklagen oven i hatten er der skabt fornyet spekulation om danskerens position.

Hvor mange chancer skal han have? Er tålmodigheden ved at være opbrugt hos manager Martin O’Neill?

Så elendig har Bendtners måned været

Annonce:

Ifølge The Sun har Nicklas Bendtner mere eller mindre sin plads i Sunderlands angreb til låns. Den nytiltrådte manager skal være forhippet på at forstærke sig i løbet af vinteren og vil derfor forsøge at hente den ghanesiske angriber Asamoah Gyan tilbage fra et lejeophold i saudiarabiske Al-Ain.

Ifølge den engelske avis kan Asamoah Gyan, der sidste sæson scorede 10 Premier League-mål for Sunderland, godt belave sig på et snarligt opkald fra Martin O’Neill.

Her drak Bendtner før hærværk

– Jeg har fået hans nummer. Jeg tror, at hans nuværende klub på mange måder har temmelig godt fat i ham (aflønnes fyrsteligt, red.), men det vil stadig være rart at få talt med ham, lyder det fra Nicklas Bendtners nye manager.

Tottenham-Sunderland,Viasat kl. 16.00...

Annonce:
Annonce:
Annonce:
Spar med
Det kan du spare
Elpris lige nu
Vestdanmark
-
kr. pr. kWh*
Østdanmark
-
kr. pr. kWh*

Se beskederne

Annonce:
Der er et mordforsøg i gang
Annonce:
Annonce:

Bagholdet

Annonce:
Annonce: