Den danske fodboldmålmand Jonas Lössl har fået en glimrende start på sin Premier League-tilværelse, og onsdag blev han hædret for sine præstationer på det seneste hos oprykkeren Huddersfield.
Den tidligere FC Midtjylland-keeper blev således kåret som klubbens bedste spiller i december. Det oplyser klubben på sin hjemmeside.
Det er ikke den værste måned at få denne hæder i. På grund af det tætte juleprogram har klubben spillet hele syv ligakampe i årets sidste måned.
Lössl har markeret sig med en række flotte redninger og har holdt sit bur rent i to af kampene i december.
Den 28-årige målmand har stået samtlige kampe for Huddersfield i denne Premier League-sæson, efter at han i sommer skiftede fra tyske Mainz.
Huddersfield ligger nummer 11 i Premier League, men trods midterplaceringen har klubben blot fire point til nedrykningsstregen.
TV: Se Lössl diske op med vanvittig triple-redning:
Italien lokker landsholdsbobler: Men klubben siger nej
Ny FCK'er imponeret af Superligaen: Her er danskerne dygtige
Mourinho slagter United-legende efter kritik af Pogba
Sådan handler FCK, Nordsjælland og Helsingør i transfervinduet