Du kan se eller gense hele kampen - og følge Liverpools finale mod brasilianske Flamengo ved VM for klubhold på lørdag lige her.
Der var dramatik på og uden for banen, da Jürgen Klopps Liverpool spillede sig i finalen ved VM for klubhold i Qatar.
Liverpool er i finalen efter en dramatisk semifinale. De sluttede kampen med 11 mand på banen, men det var Monterrey-træner Antonio Mohamed meget utilfreds med.
Joe Gomez bar nemlig allerede rundt på et gult kort, da han tog armen til hjælp i en duel om bolden. De nordamerikanske mestre fik frispark, men Pione Sistos tidligere træner havde gerne set, at det magiske andet gule kort ville ramme den engelske midterforsvar.
- Der var rødt kort til Gomez, så jeg talte med dommeren. Men måske har Liverpool-trøjen mere at sige, så han blev ikke udvist, sagde Antonio Mohamed efter kampen.
Trænerens markante protester medførte et gult kort fra dommeren og stor hån fra Jürgen Klopp, der også så ud til at invitere den argentinske træner over til sin side af det tekniske felt.
Den tyske træner scorede også en advarsel for sin optræden. Du kan se bataljen mellem de to trænere i tv-klippet øverst i artiklen.
Liverpool spiller finale mod Flamengo på lørdag klokken 18.30.
Du kan se alle højdepunkter fra kampen nedenfor.
Chefen taler om Eriksen i sjældent interview: - Vi er ikke bange
Der skete en fejl under valideringen af din bruger.
Gå til Min profil eller prøv igen senere.