Så skal der drikkes igennem - endda til discountpris.
Ulven Peter slår på lørdag dørene op til sin nye satsning - en lavprisbar midt i København.
Konceptet ligner til forveksling noget, man har set i Sunny Beach. Der skal drikkes og festes igennem. Lige til man segner.
LÆS OGSÅ: Amalie og Peter går fra hinanden
- Bar-konceptet kommer til at hedde 'Cheap', fortæller Peter til Ekstra Bladet. Og det bliver en forholdsvis billig fornøjelse at få en kæp øret hos den tidligere Paradise-deltager, der selv vil stå bag baren.
Et sted for alle
En liter fadøl for en 50'er og Tequila-shots for seks kroner er prisnivaeuet, Peter satser på i baren, hvor der også vil blive solgt kander og malerspande.
- Først åbnede du en sandwichbar - nu laver du en rigtig bar. Hvorfor?
- Jeg synes, at der mangler et sted i København, hvor der er plads til alle. Der bliver ikke noget med nogen VIP-afdeling eller noget. Der skal være plads til alle. Lige fra gymnasiepigerne til mændene på 35 år, siger Peter, der ikke selv har tænkt sig at holde sig tilbage.
LÆS OGSÅ: Peter sætter sin sandwichbar til salg
Stive Peter
- Jeg skal være så stiv, griner han.
'Cheap' bliver ifølge realitykendissen et supergodt sted at varme op, inden man skal videre i byen. For klokken 02 lukker baren i Nørregade 26.
- På det tidspunkt kan jeg ikke drikke mere, lyder forklaringen.
Det er på lørdag, at Peter og hans tre kompagnonger åbner 'Cheap'.