Annonce:
Annonce:

Har narret hele Danmark: Geggo og Cengiz er blevet gift

Parret tog via Manchester til Las Vegas for at holde deres planer skjult

Geggo og Cengiz laver her kærestetesten - hvad ved de om hinanden?
Annonce:
Følg Underholdning
Følg Danske kendte

Det skulle holdes skjult for alle og bringes som en bombe i aftenens afsnit af tv-programmet 'Familien fra Bryggen'.

Men Ekstra Bladet kan nu afsløre den hemmelighed, som Stephanie 'Geggo' Christiansen og Cengiz Salvarli har båret på i den seneste tid. Parret er nemlig 'for nyligt' blevet gift.

TV3 slører 'Familien fra Bryggen': Her er forklaringen

Det skete ved en ceremoni i Las Vegas, som var Cengizs store drøm, og for at behage begge parter er planen, at man senere også skal giftes ved et stort bryllup med familien, som det er Stephanies store ønske.

Der var ingen - udover skaberne af 'Familien fra Bryggen', naturligvis - der vidste, at parret havde tænkt sig at blive gift, og de gjorde alt for at holde på hemmeligheden i et omfang, så end ikke mor Linse Kessler var orienteret om planerne.

Vielsen er juridisk gældende, bekræfter en central kilde over for Ekstra Bladet.

Mor Linse var ikke orienteret om planerne, men blev ringet op kort inden vielsen. Foto: Jonas Olufson
Mor Linse var ikke orienteret om planerne, men blev ringet op kort inden vielsen. Foto: Jonas Olufson

Annonce:

For at undgå opmærksomhed rejste parret via Manchester for at komme til Las Vegas. Cengiz er glødende Manchester United-fan, og det virkede derfor plausibelt at sige, at formålet med turen var fodbold. Efter det lille krumspring, satte duoen kursen videre mod USA.

Linse igen på kant med loven: Vil købe ulovligt våben

Ifølge Ekstra Bladets oplysninger blev Linse Kessler både skuffet og rasende, da hun blev ringet op og fik fortalt, hvad der var ved at ske. Det skete nemlig først kort inden, at parret sagde 'ja' til hinanden.

Ekstra Bladet har forsøgt at få en kommentar fra Stephanie Christiansen, der netop nu er på ferie i Dubai med sin mand, Cengiz, og datteren Alba. Hun har ikke svaret på avisens henvendelse.

Dansk tv-darling ikke til at kende

Linse Kessler ønsker ikke at bekræfte, at datteren er blevet gift, da Ekstra Bladet fanger hende over telefonen.

- Ingen kommentar. Jeg ved ikke, hvad du snakker om. Man må se med i programmet og se, hvad der sker, siger hun høfligt med henvisning til 'Familien fra Bryggen'.

Ifølge Ekstra Bladets oplysninger vil man kunne se vielsen på skærmen i de kommende afsnit, men hos TV3 er man ligeså hermetisk lukket for oplysninger, som tilfældet er hos den populære Bryggen-familie.

- Ingen kommentar, lyder det.

Annonce:
Annonce:
Annonce:
Spar med
Det kan du spare
Elpris lige nu
Vestdanmark
-
kr. pr. kWh*
Østdanmark
-
kr. pr. kWh*
Annonce:
Præster, pædofili og børneporno
Annonce:

Hvilke nyheder skal vi vise her?

Med en gratis bruger kan du selv vælge!
Så er du altid opdateret på lige præcis det, der interesserer dig. Læs mere

Brugervilkår - Har du en bruger? Log ind

Annonce:

Bagholdet

Annonce:
Annonce: