Den barmfagre realitykendis Irina Olsen bliver en del af årets 'Paradise Hotel'.
Det skrev Ekstra Bladet allerede tilbage i december, hvor dog hverken Irina eller TV3 ønskede at kommentere oplysningerne.
Afsløring: Dansk brystbombe indtager Paradise Hotel
Det ville Irina Olsen gerne, da hun mandag indtog den røde løber ved programmets forpremiere.
- Jeg er så heldig, at jeg er med i denne her sæson af 'Paradise'. Så endelig er jeg med i 'Paradise Hotel'. Jeg troede aldrig, det skulle ske, jublede Irina Olsen.
Fest på Paradise: Her er de nye kærestepar
- Men det er vel bare som en gæsteoptræden?
- Det finder man jo ud af. Jeg siger ikke mere, lød det kryptisk fra Irina Olsen.
Ifølge Ekstra Bladets oplysninger får hun en slags mentorrolle for pigerne på hotellet i forbindelse med kåringen af årets Miss Paradise.
Mere fame i 'Paradise'
Irina Olsen blev selv landskendt, da hun i 2011 deltog i TV3-programmet 'Fristet'. Siden har hun været en offentlig person, som jævnligt omtales i landets tabloide medier, og hun havde da også et simpelt fif til den nye generation af realitystjerner.
- Jeg tror bare, man er nødt til at tage én dag af gangen. Jeg tror, det bliver en meget vild tid for dem. Jeg var med i 'Fristet', som mindede lidt om 'Paradise Hotel', men jeg tror 'Paradise Hotel' er vildere. Jeg tror, man får en vildere fame af at være med i 'Paradise Hotel'. Men jeg glæder mig til at se dem for real nu, lød det på en vanlig blanding af dansk og engelsk.
'Paradise'-deltager får Danmarks (måske) dummeste tatovering
Den nye sæson har premiere i aften på TV3.
Se hele interviewet med Irina over artiklen.
Der skete en fejl under valideringen af din bruger.
Gå til Min profil eller prøv igen senere.