Man har lige kunnet nyde hende som hjerteformet undertøjsmodel for Victoria's Secret-firmaet, men nu er det åbenbart Hollywod-drengen Leonardo DiCaprio, der er centrum for den amerikanske topmodel Erin Heathertons opmærksomhed.
Parret holder jul sammen i Sydney, hvor Leonardo for tiden optager filmen 'Den Store Gatsby'. Mens han har været i Australien har DiCaprio holdt store fester i sit lejede hus udenfor storbyen, men efter Heathertons ankomst har det kun drejet sig om hende.
- Hvis ikke de er kærester, så er de i hvert fald meget tætte, siger en kilde til australske Daily Telegraph.
Leonardo må siges at have et godt øje til skønne modeller. Han har de seneste år været kæreste med både Gisele Bündchen og Bar Rafaeli.