Dyreinternatet i Californien har frigivet optagelserne i håbet om, at nogen kan genkende den mand, der har stjålet deres tyggegummi-maskine.
I videoen ses det, at manden forsøger at få maskinen ud gennem en lille åbning i hoveddøren til internatet.
Manden får dog alvorlige problemer, som du kan se i videoen over artiklen.
Det lykkes manden at rive toppen af maskinen af, hvilket forårsager, at han spilder næsten alle tyggegummierne ud på gulvet.
På Facebook skriver dyreinternatet 'Den mistænkte er dårlig til at bedømme størrelser, da han ikke indser, at maskinen er større end vinduet'.
'Du føler næsten med ham - indtil du husker på, at han stjal fra et dyreinternat', skriver internatet videre.
Efter at have givet maskinen nogle alvorlige tæsk, får tyven øje på en anden dør, og det lykkes ham at stikke af med maskinen - eller resterne af den.
Der skete en fejl under valideringen af din bruger.
Gå til Min profil eller prøv igen senere.